Введіть ваше ім’я та
номер телефону
Протягом 15 хвилин наш менеджер зв’яжеться з вами

Яку тканину обрати аби робочий та/або спеціальний одяг був якісним

Тканина - це не тільки зовнішній вигляд спецодягу, від неї залежить його довговічність, практичність і комфорт.

Спецодяг повинен створюватися з якісних і грамотно підібраних матеріалів.

Що ж вимагається від тканин, яким випала така важлива місія?

Тканини для спецодягу бувають різними, як і виконувані ними захисні функції.

Першою і головною функцією тканин для всіх цих речей повинна бути надійність, а також зручність у використанні.

Вони повинні забезпечувати оптимальний рівень повітрообміну, бути приємними до тіла і не дратувати шкіру, майже не м'ятися і не давати усадку після прання, витримувати умови експлуатації, якими б суворими вони не були, не вигоряти на сонці. Крім цього, деяким спецвиробам потрібні додаткові захисні властивості, які досягаються шляхом використання спеціальних матеріалів.

Спецодяг повинен охороняти людину від несприятливих виробничих впливів (нафта, масло, статична електрика, кислота і т. д.). Перелік цих впливів на працівників різних професій різний.

Враховуючи сукупність несприятливих виробничих факторів для кожної окремої професії, підбирають тканину, що найкраще забезпечує максимальний захист і комфортність у носці спецодягу.

Важливим чинником є також правильно підібраний утеплювач і різна фурнітура, від якої, до речі теж залежить теплостійкість майбутнього виду одягу.

Спецодяг також повинен визначати фірмовий стиль компанії.

Тільки завдяки поєднанню «технологія-матеріал» можна домогтися, щоб спецодяг забезпечував найбільшу безпеку, комфортність в експлуатації і роботі, простоту в обслуговуванні готових виробів.

Також дуже важливими характеристиками, особливо що стосуються одягу для роботи, є його зносостійкість.

Якісний підбір тканини для спеціального робочого одягу потребує високої кваліфікації фахівців і чималих зусиль з дослідження властивостей і технічних характеристик різних видів тканин.

У виробництві сучасного спецодягу активно використовується три види матеріалів. Перша група - це повністю натуральні тканини. Другий різновид - штучні, синтетичні матеріали. Третя група - сумішеві тканини, які виконуються із суміші синтетичних і натуральних волокон. В останньому випадку важливо підібрати оптимальний процентний склад натуральних і штучних волокон.

Натуральні тканини для спецодягу складаються з природних, натуральних компонентів (шерсть, льон, бавовна). Головною перевагою цих тканин є комфорт в носінні, вони «дихають», добре вбирають вологу (піт), м'які на дотик. До недоліків натуральних тканин можна віднести усадку після прання, недостатня міцність і зминання. З натуральних тканин виготовляють дуже широкий асортимент тканин спеціального захисного одягу.

Синтетичні тканини для спецодягу виробляють з віскозних, ацетатних і триацетатних ниток, а також у різних комбінаціях з штучних ниток. До недоліків штучних тканин відносяться їх електризація, нестійкість до тертя і розсунення у швах. Ці тканини також виробляють з різними переплетеннями: діагоналевим, саржевим і полотняним.

Сумішеві тканини для спецодягу отримують шляхом змішування синтетичних і натуральних ниток в різній пропорції для додавання їм необхідних властивостей і якостей. Як правило, сумішеві тканини мають більш високі фізико-механічні показники, ніж натуральні тканини. Сумішеві тканини мають підвищену міцність, більш довговічні, мають підвищену зносостійкість. Такі тканини займають високі позиції у виробництві всіляких типів спеціального одягу, завдяки своїм властивостям, якістю та ціною. Сумішеві тканини в більшості випадків складаються з 30-35% бавовни і 65-70% поліефірних волокон. Саме таке співвідношення є найбільш прийнятним для відчуття натуральних якостей бавовни, натурального вигляду і відмінно піддається обробці різних просочень (обробок). Такі тканини володіють різними властивостями, що залежать від пасма, виду основи, переплетення, щільності і т.п.

Існує ряд професій, для яких тканини підбирають виключно певної групи. Наприклад, для роботи при підвищених температурах, зварювальних роботах, при роботі з гарячими поверхнями рекомендовані бавовняні тканини або тканини в поєднанні бавовна-льон. Такі тканини найбільш стійкі до впливу високих температур, а сумішеві тканини в таких умовах можуть швидко прогоріти або поплавитися, що абсолютно неприпустимо з міркувань техніки безпеки.

Одним з найпопулярніших матеріалів для виготовлення спецвиробів є брезент. З нього шиють не тільки спеціальний одяг, а й засоби захисту рук, голови. Брезент хоч і дещо грубуватий матеріал, але зате повністю натуральний, міцний і зносостійкий. Він добре поєднується з різноманітним просоченням, які роблять брезент універсальним матеріалом для виробництва спецвиробів.

Якщо говорити про натуральні матеріали, то широке поширення набула двунитка, діагональ, шинельне сукно, шкіряний спилок. Ці матеріали, крім іншого, часто комбінують між собою і поєднують їх з брезентом.

Підсумовуючи, бачимо, що на сьогодні є величезний асортимент спеціальних тканин для спецодягу, який з кожним роком зростає, а тканини стають все більш досконалими. Вибір за Вами!